Pamunkey Regional Library Board


  • Minimum of 9 meetings a year
  • Meeting location is to be determined
  • Term length: 4 years (can't serve for more than two successive terms)
  • Oath of office required


  • Eileen Ford
    Reappointed: July 1, 2016
    Term Expires: June 30, 2020 (2nd term)
  •  Howard Smith
    Appointed: August 4, 2015
    Term Expires: July 31, 2019 (1st term)


The purpose of this board is to control and manage the library.

For additional information please contact Mr. Tom Shepley, Director, Pamunkey Regional Library, at 804-365-5211.